tel. 600 600 235 - awaryjne otwieranie samochodów i mieszkań

Awaryjne otwieranie to dla nas codzienna profesja!

Gdzie pracujemy?
  • Woj. śląskie i małopolskie
  • Aglomeracja Katowicka
  • oraz przyległe miasta

Otwieranie Kii

Wybierz problem

Samochód koreańskiej produkcji, należący do koncernu Hyundai Motor Group

Poznaj inne samochody

Kia rozpoczęła działalność na europejskim rynku bardzo późno, bo w latach 90. XX wieku, zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Polsce i reszcie Europy. Pierwszymi pojazdami w lokalnym portfolio została miejska Pride, a także kompaktowa Sephia i SUV Sportage.

Początek XXI wieku przyniósł znaczące poszerzenie oferty modelowej, z czego pierwszym pojazdem Kii, który zdobył szczególną popularność w Europie, była druga generacja Sportage. Przełomowe okazały się jednak debiuty pierwszych dwóch samochodów skonstruowanych w europejskim centrum badawczo-rozwojowym specjalnie - cee'da w 2007 roku i Vengi w 2009 roku.

Drugie dziesięciolecie naszego wieku Kia zamknęła rekordową sprzedażą, zapewniającą udział 3,2% w sprzedaży samochodów nowych w Europie.

Kia, czyli... wywodzące z Azji

W maju 1944 roku utworzone zostało przedsiębiorstwo o nazwie Kyungsung Precision Industry które początkowo skoncentrowało się na produkcji stalowych rurek i części do rowerów, a następnie od 1951 roku także rowerów. W tym samym roku zmieniono nazwę przedsiębiorstwa na Kia Industries. Stosowana do dziś nazwa Kia powstała z połączenia dwóch wyrazów: „ki oznacza” „powstać” lub „wychodzić”, z kolei „- a” w koreańskim oznacza Azję. Nazwa Kia tłumaczona może być jako „wywodzące z Azji”.

W marcu 1999 roku Hyundai nabył 51% akcji przedsiębiorstwa Kia Motors, w ramach czego doszło do fuzji obu firm i utworzenia nowego koncernu Hyundai Motor Group.

Po polskich drogach jeździ wiele modeli Kia zarówno tych współcześnie produkowanych, jak też już historycznych. Do najpopularniejszych modeli Kia należą: osobowe Picanto, Rio, Ceed, Proceed, Stinger, crossovery i SUV-y Stonic, XCeed, Niro, Sportage, Sorento oraz elektryczne e-Soul, e-Niro, EV6..

Z pozostałych modeli Kia, które też można jeszcze spotkać należą: Avella, Besta, Ceres, Roadster, Pride, Sephia, Clarus, Retona, Sportage Grand, Joice, Shuma, K2700, Shuma Sedan, Pregio, K2500, Opirus, Cerato, Magentis, Carnival, cee'd, pro_cee'd, Soul EV, Carens, Venga, Optima.

Fot. Wikimedia Commons



Typy problemów z otwarciem Kii

Konieczność awaryjnego otwarcia drzwi zdarza się zawsze niespodziewanie. Aby bez użycia klucza otworzyć samochód, niezależnie od jego modelu, potrzebna jest nie tylko wiedza, ale też doświadczenie ślusarza, który otworzy Twoje auto bez uszkodzeń. Każdy mechanizm ma to do siebie, że może ulec awarii - z powodu zużycia różnych elementów lub wpływu czynników zewnętrznych takich jak pogoda.

Przyczyną blokady drzwi może być nie tylko zepsuty zamek, ale też awaria samych drzwi. Tylko profesjonalna wiedza ślusarska pozwala na właściwe zdiagnozowanie tego co jest powodem blokady drzwi i dobrać odpowiednie narzędzia do danego mechanizmu. Drzwi powinny być otwarte bez ryzyka uszkodzenia karoserii samochodu.

Wszyscy myślą to samo: "Jak to się w ogóle mogło wydarzyć?". Kluczyki samochodowe w stacyjce lub na fotelu, a czasem przypadkiem odłożone w bagażniku i zatrzaśnięte - drzwi się zaryglowały i nie masz do kluczy dostępu. To się zdarza częściej niż myślisz. Zdecydowanie nie rozbijaj wtedy szyby, aby się dostać do kluczyków!

Zgubienie kluczy swojego samochodu jest wyjątkowo stresujące dla kierowcy. Ten moment kiedy stoisz przed swoim sachochodem, nerwowo przetrząsasz wszystkie kieszenie i powoli zdajesz sobie sprawę z tego, że klucze do auta zostały zgubione jest nie do pozazdroszczenia dla każdego. Ale spokojnie, w tej trudnej chwili nie załamuj się!

Awaria zamka stacyjki samochodu jest o wiele mniej spodziewana od np. zamka drzwi. W przeciwieństwie do stacyjki, zamek drzwiowy jest bardziej narażony na różne warunki atmosferyczne. Jednak blokada stacyjki zdarza się, m.in w wyniku ułamania klucza lub starcia się zapadek zamka stacyjki. Ale nie wpadaj w panikę!

Co zrobić by skorzystać z usługi?

Tel. 600 600 235
- wystarczy, że zadzwonisz!

Opowiedz o swoim problemie, a od razu dostaniesz odpowiedź w jaki sposób możemy pomóc.